Nagyberegi Református Líceum

Nagyberegi Református Líceum

II. Rákoczi Ferenc u. 80.

+380 (3141) 2 20 60

nbrl.kre@gmail.comNagyberegi Református Líceum

„Tanulni annyi, mint élni a lehetőséggel.” – mondja Paulo Coelho. A Nagyberegi Református Líceum az a hely, ahol lehet élni azokkal a lehetőségekkel, amelyek úgy vannak kialakítva és megteremtve, hogy a diákok és tanárok közös munkája által ismeretekhez, tudáshoz, gyakorlathoz jussanak azok a fiatalok, akik itt szeretnék folytatni a tanulmányaikat.

A lehetőség mindenki számára adott ahhoz, hogy felfedezze, fejlessze, gyarapítsa és használja azt a tehetségét, amelyet Istentől kapott. Valljuk, hogy nincsen tehetségtelen diák, nincs talentum nélküli ember és minél hamarabb felfedezi, megismeri és használtba veszi ezt a tehetséget az ember, annál hamarabb fogja magát hasznosnak, életét pedig értelmesnek és értékesnek látni. Arra igyekszünk a líceumban, hogy a diákok felfedezzék és használják a tehetségüket, lássák meg azt, hogy értékes és fontos emberek, akiknek Isten célt adott az életben.

Aki ezt megtalálja és meglátja az minden értelemben boldogulni fog. Keresztyén iskolaként hitükben is erősítjük a diákjainkat. A 2015-2016-os tanévben 121 diák tanul az iskolánkban, akik közül 44 végzős diák. Ez a tanév különösen is nehéz az ukrajnai helyzet miatt ezért igyekszünk minden segítséget megadni a diákoknak ahhoz, hogy felkészüljenek az érettségi vizsgákra és a felvételi időszakra. Hisszük, hogy Isten ezekkel a próbatételekkel megerősíti, és meg nagyobb munkára ösztönzi azokat, akik itt tanulnak, tanítanak és dolgoznak.

Ezért Pál apostollal együtt valljuk: ami pedig előttem van, annak nekifeszülve futok egyenest a cél felé, Isten mennyei elhívásának a Krisztus Jézusban adott jutalmáért. Filippi 3, 14

Nap Time slot Hozzászólás
hétfő: 7:00-16:00
kedd: 7:00-16:00
szerda: 7:00-16:00
csütörtök: 7:00-16:00
péntek: 7:00-16:00

Református liceum Kárpátalja Református egyház Liceumok Oktatási intézmény Kárpátalja Tanintézmények Kárpátalján Magyar nyelvű oktatás Kárpátalja Oktatás Kárpátalja Liceumok Kárpátalján Középiskolai oktatás Kárpátalja Középiskola Kárpátalja Iskolák Kárpátalján


Hirdetés