II. Rákóczi Ferenc tér 1.


Juhász Béla emléktáblája, Beregszász

Sokan gyűltek össze 2007. május 5-én, a Rákóczi téren, hogy fejet hajtsanak Juhász Béla, a járási nyomda megalapítója, első igazgatójának emléke előtt, felavassák az üzem falán elhelyezett emléktábláját.

Rontó Sándor, a nyomda veteránja és Csanádi György nyugalmazott újságszerkesztő megosztották a jelenlévőkkel gondolataikat a kiváló szakemberről, városunk közismert és mindig nagy tiszteletben álló polgáráról.

Juhász Bélát 1945-ben bízták meg a járási nyomda létrehozásával. Rövid idő alatt összegyűjtötte a város különböző nyomdáiból a gépeket, berendezéseket, üzembe helyezte azokat, minek köszönhetően Kárpátalján Beregszászban jelenhetett meg az első járási lap, a Vörös Zászló.
Az egykori nyomdatulajdonos természetesen nem számíthatott sokáig az akkori hatóságok bizalmára, rövidesen leváltották. Nem hagyta ott a nyomdát, gépszedőként dolgozott nyugdíjba vonulásáig. A nyomda valamennyi egykori munkása őt tartotta tanítómesterének. De sokat köszönhetnek nekik az újságírók is, tőle tanulták meg a lap tördelését, mint cikkeiknek első olvasója, jóindulatú észrevételeivel sokat segített nekik.

Kegyelettel emlékezett meg a nyomda egykori igazgatójáról Bizilja Olga alpolgármester is. Fia, Juhász Béla a család nevében mondott köszönetet a beregszásziaknak azért, hogy kegyelettel emlékeznek édesapjára.

A fekete márvány emléktábla jobb oldalán Juhász Béla arcképe látható alatta a dátumok:

1916-1999

Bal oldalt pedig a következő kétnyelvű szöveg olvasható:

Ez az emléktábla
Juhász Béla
Emlékére és tiszteletére van elhelyezve
ki városunk tiszteletbeli polgára,
és az első állami nyomda
igazgatója volt.

Juhász Béla emléktáblája, Beregszász

Emléktáblák Kárpátalján Érdekes helyek Érdekes helyek Kárpátalján Érdekes helyek Beregszászon Emléktáblák Emléktáblák Beregszászon Látnivalók Látnivalók Kárpátalján Turista látnivalók Látnivalók Beregszászon

Hirdetés