Zápszonyi Református Egyházközség

90224, ZápszonyZápszonyi Református Egyházközség

Zápszony 1271-ben királyi birtokként említik. 1328-ban már a munkácsi vár tartozéka. A települést 1566-ban a tatárok elpusztították. Az egyházközség keletkezésére és kialakulására vonatkozó feljegyzések és okmányok a parókia leégésekor elpusztultak, így az első ismert adatok 1779-ből valók.

A reformtussá vált községnek már 1639-ben volt anyagyülekezete, de írásos feljegyzések csak 1779-től maradtak. A gyülekezet jelenlegi temploma vegyes román-gótikus stílusban épült, 1798–1800 között. A templom legutolsó tatarozását a 200 éves évfordulóra időzítette a gyülekezet. A templomnak jelenleg villanyorgonája van.

Parókiáját sajnos elkobozták, és később lerombolták. A gyülekezet kárpótlásként kapott egy régi lakást a templommal szemben. A gyülekezet jelenleg ezt újítja fel, hogy használható legyen.


Egyházak Református egyház Vallás


Hirdetés